Aleksandar Zverev

Mladi Norvežanin Kasper Rud napravio je veliko iznenađenje pobjedom nad četvrtim igračem svijeta Aleksandrom Zverevom 6:3, 1:6, 6:3 u četvrtfinalu mastersa u Majamiju.

Olimpijski šampion Zverev ponovo je razočarao i propustio je priliku da plasmanom u polufinale ostvari najbolji rezultat sezone. Sa druge strane, Rud će u polufinalu imati izuzetnu priliku: igraće protiv relativno anonimnog Argentinca Serundula, kojem je Italijan Janik Siner predao duel pri rezultatu 4:1 u prvom setu.

Za Ruda ovo je prvi trijumf protiv Zvereva u karijeri, u dosadašnja tri meča. Brejk u četvrtom gemu bio mu je dovoljan da osvoji uvodni set. U odlučujućem trećem setu napravio je rani brejk za 3:0 i gotovo rutinski igrao do kraja.

Za pobjednika ovo je prvo masters polufinale u karijeri i važan podstrek uoči sezone turnira na šljaci. Naredni rival Serundulo je trenutno tek 103. igrač svijeta.

Na taj polufinalni meč moći ćete se kladiti i posle njegovog početka putem linka kladjenje uzivo.